Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.


Návod k instalaci doplňků lepením zde:
MONTÁŽNÍ POSTUP

a) podklad a jeho příprava
Výrobky jsou určeny k lepení zejména na keramické obklady, dlaždice, mramor, kov, sklo (zrcadlo) a kámen.  Zadní strana držáku není pohledová, proto se nehodí na lepení například na sklo sprchového koutu. Povrchy by neměly mít extrémní nerovnosti. Výrobky nedoporučujeme lepit přes spáry obkladů či dlažeb. Nevhodné jsou podklady umakartových bytových jader, tapety, sádrokarton, lakovaný a natíraný povrch, plasty, omítky apod.

Povrch je nutné nejprve důkladně očistit, zbavit prachu, špíny a odmastit. K čištění povrchu použijte prostředky na bázi lihu, alkoholu či acetonu. Nezapomeňte také očistit montážní konzolku (viz. bod b. níže). Nepoužívejte běžné čistící prostředky či prostředky na bázi vosku (obr. 1). Povrch nechejte před lepením dostatečně oschnout.

b) instalace upevňovací konzolky
Připravte si umístění koupelnových doplňků. Doporučujeme tužkou obkreslit na zeď zadní úchyty doplňků a tím označit místa pro nalepení (obr. 2). Připravte si montážní konzolky, které naleznete namontované na zadní straně úchytu každého výrobku. Konzolky odmontujte přiloženým imbusovým klíčem nebo šroubovákem (obr. 3). Konzolku očistěte, odmastěte. Doporučujeme obkreslit i obrys konzolky (obr. 4-5) .

Na konzolku naneste vrstvu lepidla cca 2mm (obr. 6) a následně ji přiložte na podklad a přitlačte s 2-3 krátkými krouživými pohyby zleva doprava (obr. 7). Tlačte silněji tak, aby se lepidlo vyrovnalo a zaplnilo povrchové nerovnosti a vytvořilo jednolitou vrstvu. Není na škodu, pokud lepidlo pronikne otvory v konzolce.

Při vytvrzení nezatěžujte konzolku a lepený spoj vnějšími silami. Doba vytvrzení je cca 2-3mm / 24 hodin. Doporučujeme nechat vytvrdnout i několik dní.

Pro lepení výrobků doporučujeme použít lepidlo MAMUT HIGH TACK výrobce Den Braven, Holandsko, které zakoupíte ve většině obchodů pro kutily. Instalaci výrobku proveďte také v souladu s „pracovním postupem” přiloženého u lepidla. Při použití lepidel jiných výrobců je nutné prostudovat návod či konzultovat s výrobcem, zda je dané lepidlo vhodné k lepení namáhaných koupelnových doplňků. Upozorňujeme, že některá lepidla obsahují různé chemické složky, které mohou způsobit odloupnutí vrchní glazury obkladu.

Dbejte na bezpečnost práce dle informací výrobce lepidla.

c) doba vytvrzení
Následnou montáž výrobků proveďte po dostatečně dlouhé době vytvrzení lepidla (obr. 8). Postupujte dle návodu výrobce lepidla. Všeobecně lepidlo vytvrzuje minimálně 2-3mm/ 24h při teplotě 23 °C. Po dostatečně dlouho dobu nezatěžujte namontované konzolky vnějšími silami a výrobek zkompletujte po uplynutí této doby. Přebytečné nánosy lepidla seškrábejte a poté očistěte technickým benzínem. Při potřísnění rukou použijte mýdlo a vodu, případně krém na ruce.

d) montáž samotného doplňku
(Obr. 9-10) Výrobek přiložte úchytem na konzolku a ze spodu dostatečně dotáhněte šroub přiloženým imbusovým klíčem nebo šroubovákem (obr. 9-10). Pevnost výrobku můžete vyzkoušet krátkým lehkým tlakem na výrobek.

e) užívání
Při užívání výrobku mějte na vědomí, že garantujeme maximální zatížení výrobku do 4-5kg. Vyšší zatížení není garantováno. Lepení výrobků je určeno pro privátní užívání. Užívání lepených výrobků ve veřejných prostorách či ubytovacích zařízení apod. není doporučeno.

DEMONTÁŽ LEPENÉHO VÝROBKU

a) Demontujte doplněk z konzolky přiloženým imbusovým klíčem nebo šroubovákem.
b) Konzolku nahřejte horkovzdušnou pistolí. Následně konzolku odstraníte uchopením kleštěmi a krouživými pohyby zleva doprava. Konzolku neodstraňujte tahem od zdi! Může dojít k odloupnutí vrchní vrstvy obkladu! Pokud nahřejete konzolku dostatečně, je snadné ji odstranit.
c) Zbytky lepidla odstraníte škrabkou a technickým benzínem.
news
Neato Botvac D6 Connected

Neato Botvac D6 Connected je značkový, spolehlivý a výkonný robotický vysavač s laserovou navigací, která je dokonale přesná. Pomocí nové funkce No-Go Lines jednoduše vytvoříte virtuálních zábrany (linie), kde nechcte, aby vysavač uklízel

news
Nový robotický vysavač CleanMate RV500

CleanMate RV500 je robotický vysavač s gyroskopickou navigací, který systematicky podlahy zametá, vysává a zároveň vytírá. Kvalitní Li-ion baterie zajistí dlouhou výdrž úklidu.

news
AKCE na vysavače NEATO

Neato Botvac je dostupný a výkonný robotický vysavač s extrémně přesnou navigací pomocí laseru. Můžete ho napojit na domácí Wi-Fi síť a klidně ho ovládat přes chytrý telefon...

news
Obměna sortimentu

Koupelnové doplňky NIMCO opět rozšiřují své řady o nové produkty. Máme zde nové nádobky a nový typy pumpiček a dokonce jednu podstatnou inovaci vaší nejoblíbenější řady...

Zobrazit všechny aktualitynews

Logo - Koupelna-snů.czLogo2 - Koupelna-snů.cz