Košík0
Způsoby doručení
Přepravce105 Kč
Doprava zdarma od 3 000 Kč

Koupelnové doplňky vhodné k nalepení, bez vrtání (149)

Lepit nebo vrtat? Renovujete koupelnu a chcete ji doladit koupelnovými doplňky, ale nevíte, kudy přesně vedou rozvody? Máte nové obklady a nechcete je poškodit vrtáním? Nejste si jisti, zda držák ručníků bude na tom daném místě dobrou volbou? Zkrátka nechce z nějakého důvodu vrtat? Řešení je velice jednoduché, stačí si koupit koupelnové doplňky vhodné k nalepení, které se montují bez vrtání. Za použití moderních lepidel je nainstaluje do své koupelny každý z vás. Koupelnové doplňky bez vrtání, to je vaše volba!

Produkty se prodávají bez lepidla - to je nutno dokoupit zvlášť: Lepidlo Mamut High Tack, 25 ml

Pokud si to nakonec s lepením rozmyslíte, nic se neděje, výrobky obsahují vše potřebné ke klasické montáži na hmoždinky.
 Více

Návod k instalaci doplňků lepením zde:
MONTÁŽNÍ POSTUP

a) podklad a jeho příprava
Výrobky jsou určeny k lepení zejména na keramické obklady, dlaždice, mramor, kov, sklo (zrcadlo) a kámen.  Zadní strana držáku není pohledová, proto se nehodí na lepení například na sklo sprchového koutu. Povrchy by neměly mít extrémní nerovnosti. Výrobky nedoporučujeme lepit přes spáry obkladů či dlažeb. Nevhodné jsou podklady umakartových bytových jader, tapety, sádrokarton, lakovaný a natíraný povrch, plasty, omítky apod.

Povrch je nutné nejprve důkladně očistit, zbavit prachu, špíny a odmastit. K čištění povrchu použijte prostředky na bázi lihu, alkoholu či acetonu. Nezapomeňte také očistit montážní konzolku (viz. bod b. níže). Nepoužívejte běžné čistící prostředky či prostředky na bázi vosku (obr. 1). Povrch nechejte před lepením dostatečně oschnout.

b) instalace upevňovací konzolky
Připravte si umístění koupelnových doplňků. Doporučujeme tužkou obkreslit na zeď zadní úchyty doplňků a tím označit místa pro nalepení (obr. 2). Připravte si montážní konzolky, které naleznete namontované na zadní straně úchytu každého výrobku. Konzolky odmontujte přiloženým imbusovým klíčem nebo šroubovákem (obr. 3). Konzolku očistěte, odmastěte. Doporučujeme obkreslit i obrys konzolky (obr. 4-5) .

Na konzolku naneste vrstvu lepidla cca 2mm (obr. 6) a následně ji přiložte na podklad a přitlačte s 2-3 krátkými krouživými pohyby zleva doprava (obr. 7). Tlačte silněji tak, aby se lepidlo vyrovnalo a zaplnilo povrchové nerovnosti a vytvořilo jednolitou vrstvu. Není na škodu, pokud lepidlo pronikne otvory v konzolce.

Při vytvrzení nezatěžujte konzolku a lepený spoj vnějšími silami. Doba vytvrzení je cca 2-3mm / 24 hodin. Doporučujeme nechat vytvrdnout i několik dní.

Pro lepení výrobků doporučujeme použít lepidlo MAMUT HIGH TACK výrobce Den Braven, Holandsko, které zakoupíte ve většině obchodů pro kutily. Instalaci výrobku proveďte také v souladu s „pracovním postupem” přiloženého u lepidla. Při použití lepidel jiných výrobců je nutné prostudovat návod či konzultovat s výrobcem, zda je dané lepidlo vhodné k lepení namáhaných koupelnových doplňků. Upozorňujeme, že některá lepidla obsahují různé chemické složky, které mohou způsobit odloupnutí vrchní glazury obkladu.

Dbejte na bezpečnost práce dle informací výrobce lepidla.

c) doba vytvrzení
Následnou montáž výrobků proveďte po dostatečně dlouhé době vytvrzení lepidla (obr. 8). Postupujte dle návodu výrobce lepidla. Všeobecně lepidlo vytvrzuje minimálně 2-3mm/ 24h při teplotě 23 °C. Po dostatečně dlouho dobu nezatěžujte namontované konzolky vnějšími silami a výrobek zkompletujte po uplynutí této doby. Přebytečné nánosy lepidla seškrábejte a poté očistěte technickým benzínem. Při potřísnění rukou použijte mýdlo a vodu, případně krém na ruce.

d) montáž samotného doplňku
(Obr. 9-10) Výrobek přiložte úchytem na konzolku a ze spodu dostatečně dotáhněte šroub přiloženým imbusovým klíčem nebo šroubovákem (obr. 9-10). Pevnost výrobku můžete vyzkoušet krátkým lehkým tlakem na výrobek.

e) užívání
Při užívání výrobku mějte na vědomí, že garantujeme maximální zatížení výrobku do 4-5kg. Vyšší zatížení není garantováno. Lepení výrobků je určeno pro privátní užívání. Užívání lepených výrobků ve veřejných prostorách či ubytovacích zařízení apod. není doporučeno.

DEMONTÁŽ LEPENÉHO VÝROBKU

a) Demontujte doplněk z konzolky přiloženým imbusovým klíčem nebo šroubovákem.
b) Konzolku nahřejte horkovzdušnou pistolí. Následně konzolku odstraníte uchopením kleštěmi a krouživými pohyby zleva doprava. Konzolku neodstraňujte tahem od zdi! Může dojít k odloupnutí vrchní vrstvy obkladu! Pokud nahřejete konzolku dostatečně, je snadné ji odstranit.
c) Zbytky lepidla odstraníte škrabkou a technickým benzínem.