Košík0
Způsoby doručení
Přepravce105 Kč
Doprava zdarma od 3 000 Kč

Výběr kuchyňské armatury

Kuchyňské armatury GROHE nabízí řadu výhod, které znásobí funkčnost vaší kuchyně. Kterou si vyberete?


Kuchyňská armatura je nejtvrději pracující předmět v domácnosti. Od plnění konvice po oplachování zeleniny - je používána celý den a každý den. Proto je zásadní investovat do armatury, která nejen dobře vypadá, ale která také dlouho vydrží. Armatury GROHE z nerezové oceli a chromové armatury dokompletují vzhled všech stylů kuchyní. Blyštivý chrom rozzáří prostor kuchyně a pozvedne vzhled kompozitní pracovní desky a dřezu. Nerezová ocel, materiál známý pro své antibakteriální kvality dodá profesionální vzhled.

Kuchyňská armatura by měla být vybrána pro svou perfektní souhru designu a funkce. Měla by rozšířit pracovní prostor a měla by se snadno ovládat, i mokrou rukou. Jemné ovládání páky je důležité pro zajištění precizního nastavení průtoku vody a teploty. Pro architektonické otevřené prostory vybírejte pákovou armaturu s přímými liniemi, jako odezvu čistoty prostoru. Pro tradiční kuchyně vybírejte dvoukohoutkové armatury. Horliví kuchaři ocení vytahovací spršky a perlátory - obojí zjednodušuje práci při oplachování hrnců. Vytahovací perlátory a ergonomicky navržené ruční spršky přináší extra funkčnost do pracovního prostoru. Obojí je připojené na vytahovací hadici, která je zasunuta v trubici. Mnoho spršek obsahuje tlačítko, které aktivuje široký vodní paprsek - perfektní pro oplachování čerstvých salátů. Všimněte si silikonových trysek - odpuzují vodní kámen a jsou snadné na čištění.

Pákové armatury vám umožňují kontrolovat průtok vody a teplotu jednou rukou. Keramické destičky v kartuši armatury umožňují špičkou prstu kontrolovat směšování vody, druhou ruku máte volnou pro ovládání oplachu. Páky mohou být umístěné navrchu nebo po straně těla baterie. 

Klasický styling dvoukohoutkových armatur umožňuje adaptaci do jakéhokoliv kuchyňského prostředí. Upevněné v jednom otvoru ve dřezu nebo na pracovní desce - obsahují dvě páčky nebo kohoutky pro ovládání teplé a studené vody.

Výtoková trubice kuchyňských armatur je o mnoho vyšší a delší než u většiny koupelnových armatur - její tvar dramaticky ovlivní vzhled vaší kuchyně. Některé tvary výtokových trubic mají tvar jemného oblouku ze základu těla baterie a mají nízký profil, ostatní U-, L- a C-výtokové trubice transformují armaturu na ústřední bod, který vyčnívá nad pracovní deskou. Extra velké hrnce jsou dnes obvyklé v kuchyni, proto se vždy ujistěte, že si vyberete armaturu s dostatečně vysokou výtokovou trubicí. Pokud máte dvojdřez, ujistěte se, že si vyberete armaturu s velkým akčním rádiusem pro snadné oplachování v obou dřezech - některé modely jsou otočné až o 360 stupňů. 
 
Na co si dát pozor? Vyberte si solidní kovovou armaturu s keramickými destičkami v kartuši pro snadné ovládání. Kvalitní armatury vydrží dlouho, proto vybírejte nadčasový vzhled. Není ekonomické kupovat levnou armaturu - budete jí měnit několikrát během krátké doby. Pokud máte omezený rozpočet, pokuste se ušetřit na jiném místě v kuchyni. Vyberte si armaturu se zárukou - to ukazuje na to, že výrobce se spoléhá na dlouhou životnost. Před koupí zkontrolujte, jestli máte dostatečný tlak pro vámi vybranou armaturu. Pro optimální výkon většina armatur potřebuje minimální průtočný tlak 1.0bar.