Košík0
Způsoby doručení
Přepravce105 Kč
Doprava zdarma od 3 000 Kč

Pořizujeme toaletu Geberit

Víte, která část bytu nejvíce vypovídá o úrovni našeho bydlení? Byli byste možná překvapeni - na jednom z prvních míst by se umístilo WC ...


Víte, která část bytu nejvíce vypovídá o úrovni našeho bydlení? Byli byste možná překvapeni - na jednom z prvních míst by se umístilo WC. U nejmenší, ale o to důležitější místnosti bytu, si nejvíce všímáme vzhledu a hygieny. Více se věnovat výběru samotného klozetu a technickým řešením? Možná si pomyslíte – zbytečnost. Právě tady ale vše začíná. Nejdříve je třeba se rozhodnout mezi klasickým WC stojícím na podlaze a WC závěsným. Geberit doporučuje druhou možnost

Výhody závěsného WC
1. Elegantní vzhled. U závěsného WC jsou splachovací nádržka a přívod vody skryty ve zdi. Závěsné WC má volný prostor pod mísou. Celkově toto řešení působí odlehčeně, dává pocit většího a volnějšího prostoru.

2. Lépe se udržuje v čistotě. Pod zavěšenou WC mísou se dobře stírá podlaha. Závěsné WC je kompaktnější a nemá žádné skuliny, kde by se mohla usazovat špína. Je praktičtější a hygieničtější.

3.Splachování a napouštění nádržky je tišší, protože je nádržka zabudovaná ve zdi.

4. Výška montáže WC mísy je nastavitelná. Vyšší nebo méně pohybliví lide jistě ocení WC mísu upevněnou o pár centimetrů výše – lépe se pak dosedá a vstává.

Úspora vody
Existují dva typy úsporného splachování – systém s funkcí Stop, který umožňuje dávkovat množství splachovací vody individuálně a splachování pro dvě množství vody – pro malé (3 litry) a velké (6 litrů) spláchnutí.

Málo prostoru?
Závěsné řešení nezmenší prostor Vaší toalety. Stěna, ve které je zabudovaný nosný prvek, zabírá právě tolik místa, jako obyčejná nástěnná splachovací nádržka. Naopak – předstěna, která skrývá montážní prvek, poskytuje praktické odkládací místo.

Nosnost
Montážní prvky Geberit pro závěsné WC unesou bezpečně 400 kg. To je větší zátěž, než na kterou jsou testovány stojící WC.

Servis
Splachovací systémy Geberit jsou mimořádně kvalitní a spolehlivé. Pokud by přesto bylo třeba provést servisní zákrok na ventilech uvnitř nádržky, nemusíte kvůli tomu nic bourat! Jednoduše sejmete tlačítko splachování a otvorem, který se pod ním skrývá, můžete ventil vyměnit.

WC v panelovém domě
Závěsné WC si můžete pořídit, i když bydlíte v panelovém domě s bytovým jádrem – použijete zde montážní prvek Duofix Special určený právě pro tyto případy. Duofix Special se nemontuje do zadní stěny, ale ukotvuje se do podlahy a do bočních stěn – proto mu nevadí instalace před stoupací šachtou. Lze ho připevnit do jakéhokoliv stavebního materiálu, od panelu přes vyzdívanou stěnu až po lehké sádrokartonové příčky