Košík0
Způsoby doručení
Přepravce105 Kč
Doprava zdarma od 3 000 Kč

Koupelny jako měřítko kvality hotelu

Článek o sanitárním vybavení v hotelových koupelnách. Článek cituje i jednatele a produktového manažera naší společnosti Koupelna snů.


Koupelna nebo toaleta slouží hostům kromě zajištění hygieny těla také jako místa relaxace a hosté v nich ocení zejména pocit čistoty a svěžesti, které jim poskytují. Podle slov Martina Habáně, jednatele a projektového manažera společnosti Koupelna snů, je nutné, aby sanitární vybavení hotelu bylo hlavně praktické a také bez větších obtíží udržovatelné. Provozovatelé u hostů hotelových zařízení uspějí "na jedničku" také pokud sanitární vybavení a nabídnutá kosmetika v provozovně budou zároveň ladit s designem okolního prostředí. Martin Habáň říká: "Správně vybrané sanitární vybavení jednoznačně zanechává v hostovi pocit vysokého standardu celého zařízení." S tím se ztotožňuje také Branislav Leško, project and national key account manager společnosti Grohe. 

VLÁDNE KVALITA, JEDNODUCHOST, EKONOMIE A EKOLOGIE
Při podrobném průzkumu hotelových koupelen a toalet lze zjistit, že trendem, kterým se dnes architekti a designéři při jejich navrhování řídí, je minimalistické pojetí. Martin Habáň, jednatel a projektový manažer společnosti Koupelna snů, uvádí: "Dnes mají jak provozovatelé, tak i hosté gastrozařízení zájem o co nejjednodušší zařízení těchto místností, bez zbytečných záhybů a nevyužitelných zákoutí, která znamenají pouze prostory k usazování nečistot a bakterií." Branislav Leško se ztotožňuje s tím, že trendem dneška je hlavně jednoduchost, a říká: "Maximální důraz je také kladen na kvalitu a životnost produktů."

BATERIE V TICHOSTI UŠETŘÍ NÁKLADY
Výběr sanitární techniky a hygienických potřeb podřizují provozovatelé hotelových provozů především typu klientely, která jejich zařízení navštěvuje. A hosté hotelů ocení takové vybavení, které pracuje tiše a neruší pobyt hostů na pokoji hotelu. Takovými zařízeními jsou např. předstěnové instalační systémy, které jsou téměř neslyšitelné a zabezpečují v hotelových pokojích např. maximálně tiché napouštění vany. U sprchových baterií a toalet se dnes stále častěji využívá podomítkových systémů a podomítkových instalačních systémů u toalet. Některé typy umyvadlových baterií vhodných pro hotelový provoz pak nabízejí také možnost nastavení maximálního přítoku vody. Branislav Leško k tomu říká: "Ze sanitární techniky je vhodné provoz vybavit také např. termostatickými bateriemi ve spojení se sprchovacím systémem. Taková kombinace produktů zaručuje maximální komfort a bezpečnost hotelových hostů a vysokou míru šetření nákladů na energii." S jeho názorem souhlasí i Martin Habáň. 

V náročném provozu se provozovatelům rozhodně nevyplatí šetřit a schopnost technologií uspořit náklady je pak pro provozovatele příjemným bonusem. Martin Habáň k tomu říká: "Kvalitní technologie použitá v hotelové koupelně či na toaletě může za dobu její životnosti vrátit náklady na ni vynaložené několikrát." Důležitými faktory při výběru sanitární techniky jsou také materiály a jejich barevné provedení. Tak provozovatelé volí pro svá zařízení např. sanitární keramiku v bílé barvě, bateriím pak vládne chladný chrom.

Zdroj: Kateřina Hanibalová, časopis HOREKA, číslo 51/2009