Košík0
Způsoby doručení
Přepravce105 Kč
Doprava zdarma od 3 000 Kč

Koupelnový nábytek

V koupelně sice nejvíce využíváme umyvadlo, toaletu a sprchový kout či vanu, ovšem ani zde se neobejdeme bez úložných prostorů ...

 
V koupelně sice nejvíce využíváme umyvadlo, toaletu a sprchový kout či vanu, ovšem ani zde se neobejdeme bez úložných prostorů. Podle velikosti prostoru můžeme buď zvolit věšáky a police, nebo se rozhodnout pro praktičtější uzavřené koupelnové skříňky.

Množství nábytku a dalších prvků je tak široké, že bychom z nich snadno zařídili i celý byt. Velmi rozšířené a oblíbené jsou skříňky pod umyvadla, neboť tento prostor bychom jinak využili jen těžko. Doplňují je potom různé postranní a vysoké skříňky, policové systémy. Důležitá je také kvalita koupelnového nábytku. Na českém trhu dneska najdeme obrovské množství skříněk, galerek a poliček. Jenže ... část se dováží z Číny, kde se využívají lepidla pro člověka naprosto nevhodná. Pak se v Česku montují skříňky, jejich hrany jsou nehezky udělané a nevydrží ve vlhkých koupelnách příliš dlouho. Jasnou kvalitu představujte český koupelnový nábytek Lebon, a dále koupelnový nábytek Jika a koupelnové skříňky Sanitec. Tyto Vám můžeme jednoznačně doporučit, neboť je prodáváme již dlouhá léta a prozatím jsme nikdy nemuseli řešit žádnou reklamaci.


Konec „galerek" v Čechách

Samostatnou skupinou jsou zrcadlové skříňky, které využívají volné místo nad umyvadlem. Právě ty prošly za posledních dvacet let zřejmě největší změnou. A plastovým galerkám tak odzvonilo. Nyní tady najdeme kombinaci různých prvků, jako jsou zásuvky, skleněné poličky, několik druhů světel nebo vyhřívání zrcadla. K dispozici je i flexibilní dálkový ovladač, který světlo zapíná a vypíná, případně natáčí samotné zrcadlo.

Podobně jako v kuchyních, i v koupelnách se objevuje dělení a členění vnitřního prostoru skříněk a zásuvek, které pomáhají uvnitř udržet pořádek a nabízejí dokonalý přehled o všech věcech. Za dvířky se tak velmi často ukrývají nejen police, ale i výsuvné kontejnery s variabilně děleným odkládacím prostorem na kosmetické a koupelnové doplňky.

Všechny prvky koupelnových sestav se vyrábějí v desítkách rozměrů, od několika málo centimetrů až po metrové šířky a délky. Jedna série koupelnového nábytku tak může obsahovat desítky prvků tak, aby šlo zařídit prakticky jakoukoli koupelnu.

Ani centimetr nazmar

Vkus, podle kterého si vybíráme koupelnový nábytek, se liší. Ovšem existují společné věci, na kterých se shodneme skoro všichni. Je to především maximální snaha o využití prostoru v koupelně do posledního centimetru.

Ještě patrnější je ale obliba závěsného nábytku, který jednoznačně ovládá trh. Stojací se vyrábí jen ten nejlevnější, který ale moc nevydrží, nebo naopak stylové, luxusní a designové kousky, u kterých je žádáno, aby působily dojmem masivnosti a stability.

Výhody závěsných skříněk jsou jednoznačné - nad estetikou přitom převládá praktičnost - u závěsného nábytku si můžeme nastavit výšku podle potřeby, což přivítají obzvlášť lidé nadměrných či podměrných velikostí. Stejně tak oceníme několikrát do týdne možnost bez problémů v koupelně vytřít bez toho, že by nám třeba překážely nožičky od skříněk.

Bílá barva vede, ale...

Základní barvou v české koupelně - i přes módní trendy preferující tmavé odstíny - zůstává bílá, případně bílá v kombinaci se světlým dřevem. Na vině však tentokrát není ani tak náš konzervatismus jako velikost koupelen. Bílá je nezmenšuje a také zde působí neutrálním a čistým dojmem. Velice oblíbenými řadami nábytku v bílé barvě je Jika Lyra Pack či řada Lebon Elements.

Navíc se dobře kombinuje s doplňky, které snadno vyměníme. Pokud se nám zdá bílá nudná, jednoduše ji doplníme barvou. Firmy běžně nabízejí skříňky, které mají bílý korpus a doplňují je červená, zelená, ale i fialová dvířka či bílá dvířka a korpus v barvě přírodního dřeva, jako nabízí např. řada Lebon Elements.

Pokud ovšem chceme být IN a místo nám to dovoluje, je potom možné volit bílou barvu spolu s černou nebo tmavým dřevem. K oblíbeným stále patří exotické zebrano a wenge - např. nábytek Lebon Zero, čokoládově hnědý macassar či ořech, oblíbená je i třešeň např. v podání Lebon Aria.

Nezapomínejme, koupelna už dávno není popelkou, ale princeznou, která potřebuje nové šaty i šperky. Nemáme-li na šaty, tedy nový nábytek, vyměňme alespoň  koupelnové doplňky. Právě ony se stávají šperkem nejen v koupelně!