Košík0
Způsoby doručení
Přepravce105 Kč
Doprava zdarma od 3 000 Kč

Bidet? Rozhodně ano!

O hygienickém významu bidetu není třeba pochybovat, i když se mezi námi ještě stále najdou tací, kteří dosud neví, k čemu tento nepostradatelný pomocník slouží.

O hygienickém významu bidetu není třeba pochybovat, i když se mezi námi ještě stále najdou tací, kteří dosud neví, k čemu tento nepostradatelný pomocník slouží. Pro ně snad jen ve zkratce: při použití bidetu se nežádoucí mikroorganismy odstraní z intimních míst lépe a šetrněji bidetovou sprškou než toaletním papírem a navíc se sníží nebezpečí vzniku hemoroidů.

Jejich pomoc ocení zejména těhotné ženy, pacienti trpící tímto nepříjemným onemocněním, starší ženy ohrožené poklesem pánevního dna a lidé se sedavým zaměstnáním. Při pořizování bidetu dbejte několika základních pravidel, která vám jeho využití přinejmenším usnadní a zpříjemní. Osa bidetu by měla být minimálně 60 cm od osy klozetu. K bidetům se zpravidla instalují základní směšovací pákové baterie, na trhu si však můžete vybrat i dražší baterie se sprškou směřující nahoru.

Při volbě tvaru bidetu zohledňujte především pohodlí při mytí. Bidety jsou nabízeny většinou bez sedátek, proto volte spíše keramické výrobky se zaoblenými hranami, které podepřou stehna i hýždě mnohem pohodlněji než sice atraktivní, ale nepohodlné bidetové mísy. Protože se bidet používá většinou čelem ke stěně, zvažte rovněž instalaci madla, které vám zejména v pozdějším věku usnadní vstávání a do té doby může posloužit jako držák na ručník. 

Pokud o bidetu neuvažujete z důvodu obávané finanční náročnosti na jeho pořízení, není třeba jej kvůli tomu zatracovat. Ceny bidetů začínají u necelých dvou tisíců korun a v případě předstěnových systémů jsou k dostání bidety kolem čtyř tisíc korun. I pro vás, kteří nevládnete v koupelně nebo na toaletě prostorem, existuje řešení: pořiďte si přídavnou spršku, která se instaluje přímo na klozetovou mísu pod stávající sedátko. Tryska je v činnost uvedena po stisknutí tlačítka po výkonu potřeby. Jiným, komfortnějším systémem, je bidetové prkénko, jehož součástí bývá mimo jiné fén, který péči o intimní místa lidského těla zpříjemní.